Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wielkanocną 12.04.2020

1. W dniu, w którym przeżywamy zwycięstwo naszego Pana nad „śmiercią, piekłem i szatanem” pragnę złożyć wszystkim drogim Parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia. Niech światło Chrystusa Zmartwychwstałego rozproszy ciemności zła, niech napełni nasze serca radością i stanie się źródłem pokoju, „którego świat dać nie może”. Wesołego Alleluja!

2. Bardzo pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję za cierpliwą i pełną oddania pracę przy urządzaniu Grobu Pańskiego. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Daninę Diecezjalną. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w świętych liturgiach Wielkich Dni i trwali przy Panu Jezusie na adoracji i modlitwie – zarówno w kościele, jak i w swoich domach dzięki łączności internetowej. Wszystkim z serca płynące Bóg zapłać!

3. Przeżywamy nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Modlitwy nowennowe w tygodniu po Mszach świętych.

4. Oktawa Wielkiejnocy znosi piątkowy post.

5. Nadal nie będą odbywać się żadne spotkania ani katechezy; podobnie zamknięte będzie Biuro parafialne (poza nagłymi sprawami – wezwanie do chorego albo zgłoszenie pogrzebu).

6. Przypominam o obowiązujących w czasie kwarantanny przepisach, które regulują m.in. kwestię uczestnictwa w nabożeństwach – w kościele podczas liturgii nie może przebywać więcej niż 5 osób (nie licząc księdza i służby liturgicznej).

7. Bardzo za wami tęsknimy – niech Pan Was zachowa w swej opiece i ustrzeże od wszelkiego zła! Obyśmy mogli się jak najszybciej znowu spotkać!!!