Ogłoszenia parafialne II niedzielę Wielkiego Postu 08.03.2020

Niedziela, 08 marca

 1. Po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc misjom.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.
 3. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Włoch z przedstawicielem Biura FOCUS. Będzie można podpisać umowę, dokonać wpłat oraz uzyskać dodatkowe informacje.

Poniedziałek, 09 marca

 1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
 2. Dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbędzie się katecheza kerygmatyczna o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek, 10 marca

 1. Boże Krówki mają próbę o godz. 18.00 w Małym Kościele.
 2. Adoracja od g. 17.30 – będziemy modlić się za chorujących na całym świecie, za lekarzy i całą służbę zdrowia, za naukowców a także o uchronienie naszej Ojczyzny, rodzin i nas samych od epidemii.

Środa, 11 marca

Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy od 17.30.

Czwartek, 12 marca

 1. Zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej – po Mszy św. w Dużym Kościele.
 2. Spotkanie Kręgu Biblijnego Kobiet o g. 20.00 na probostwie.

Piątek, 13 marca

 1. Modlitwa do Bożego Miłosierdzia w godzinie Męki Pańskiej o g. 15.00 w Dużym Kościele.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci – o g. 17.00; dla ogółu parafian o g. 18.00, dla później wracających z pracy – o g. 20.00 w Dużym Kościele.

Sobota, 14 marca

 1. Zbiórka ministrantów starszych o g. 10.00 w Dużym Kościele.
 2. Popołudniu adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 17.30.

Niedziela, 15 marca

 1. Po Mszy św. „dziecięcej” zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Dzieci na probostwie.
 2. Wspólnota GENEZARET zaprasza na dodatkową Eucharystię o g. 13.30.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

1. Parafialny Zespół CARITAS informuje, że w zaprzyjaźnionych sklepach zostały wystawione kosze, do których można składać produkty żywnościowe jako pomoc świąteczną dla bliźnich w potrzebie.

2. Można włączyć się w akcję WORECZEK RYŻU. Polega ona na połączeniu postu, jałmużny i modlitwy w bardzo konkretnej formie – w dowolnie wybrany dzień (np. w piątek) jako post spożywa się wyłącznie ryż, który za dobrowolną ofiarą – jałmużną można będzie zabrać z kościoła oraz modli się w intencji misji. Wszystkie ofiary tak zebrane przeznaczone zostaną na pomoc misjom (w tym roku dla afrykańskiej Częstochowy, gdzie pracuje nasz adwentowy rekolekcjonista, o. Paweł). Zachęcam, komu zdrowie i siły pozwalają, do takiego umartwienia!

3. Koperty daniny diecezjalnej są wyłożone z tyłu kościoła. Naddatek – na organizację obchodów Nawiedzenia Matki Bożej.

4. Sołectwo TP organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli w sobotę 04 kwietnia. Informacje o wyjeździe i zapisach – na plakatach.

5. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Podczas nocnej wyprawy, w zmiennych warunkach atmosferycznych, w trudzie i zmęczeniu, można przeżywać wyjątkowe rozważania Męki Pańskiej. EDK odbędzie się na trasie Tarnowo Podgórne – Wronki 3 kwietnia, po Mszy św. odprawionej o g. 18.30 w Dużym Kościele. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

6. Zmarły nasze parafianki: + Jagoda Górska z TP (pogrzeb był w piątek) i + Gertruda Boczulińska z TP (pogrzeb był w sobotę). Polećmy je Bożemu Miłosierdziu…