Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu 01.12.2019

Niedziela, 01 grudnia

 1. Z Bożą pomocą rozpoczynamy święty czas Adwentu. Wyjdźmy na spotkanie Pana, który nadchodzi, aby nas zbawić! Poprzez osobistą modlitwę, wspólną liturgię – zwłaszcza Rorat, dobrze odprawioną spowiedź św., uczynki miłości bliźniego otwórzmy serca i przyjmijmy w nich Zbawiciela.
 2. Dziś gościmy siostry urszulanki z Pniew, które po Mszach św. będą przed kościołem rozprowadzać książki. Ofiary przy tym składane przeznaczone będą na dożywianie umierających z głodu dzieci na Filipinach, gdzie siostry pracują od 20 lat.

Poniedziałek, 02 grudnia

 1. Zapraszam do udziału w Roratach. Odprawiać je będziemy od poniedziałku do piątku o 18.30.
 2. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
 3. Katecheza Kerygmatyczna dla rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na rodziców chrzestnych odbędzie się o godz. 20.00 również w Sali na górze na probostwie.

Wtorek, 03 grudnia

Boże Krówki mają swoją próbę w Małym Kościele o godz. 18.00.

Środa, 04 grudnia

 1. Od g. 16.30 zapraszam do spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem zwłaszcza klasy siódme.
 2. Adoracja NS od godz. 17.30 połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy i Różańcem.

Czwartek, 05 grudnia

 1. Zapraszamy od g. 16.30 do spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem – zwłaszcza klasy ósme.
 2. W Pierwszy Czwartek Miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu prowadzoną przez rodziców wraz z dziećmi. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnej modlitwy! Początek o g. 18.00.
 3. W sposób szczególny na Mszę św. roratnią zapraszamy dzieci pierwszokomunijne.
 4. Spotkanie Biblijnego Kręgu Kobiet o g. 20.00 na probostwie.

Piątek, 06 grudnia, Pierwszy Piątek

 1. Dodatkowa Msza św. jako wynagrodzenie zniewag względem Najśw. Serca Jezusowego o g. 07.30.
 2. Ksiądz Proboszcz odwiedzi chorych od g. 8.00.
 3. Sakrament pojednania od godz. 16.00, komunia święta o 16.30, 17.00 i 17.30, potem adoracja NS.

Sobota, 07 grudnia

 1. Ks. Szymon odwiedzi chorych od g. 08.00.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela, 08 grudnia

 1. Tego dnia po Mszach św. zbiórka ofiar przeznaczonych na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. Wieczorną Mszę muzycznie animować będzie Schola Młodzieżowa. Zaprasza nas także po Eucharystii na adwentową adorację – wspólne wielbienie Boga, który przychodzi, aby przynieść nam zbawienie.

 

OGŁOSZENIE OGÓLNE

1) W zaprzyjaźnionych sklepach, zostały wystawione kosze, do których można składać artykuły spożywcze, z których zrobione będą paczki dla podopiecznych Parafialnej Caritas, działającej w na terenie naszej parafii.

2) Caritas Parafialna posiada sprzęt ortopedyczny (kule, balkoniki, wózki). Zainteresowani bliższe informacje mogą otrzymać w Biurze Parafialnym.

3) Chcemy zaproponować możliwość wypełnienia uczynku miłości względem bliźnich poprzez ufundowanie paczki świątecznej dla rodziny w potrzebie. Chętni mogą zabrać jedno z „serc” z choinki przy ołtarzu Matki Bożej. Numer znajdujący się na sercu prosimy wpisać na kartkę, podając swoje dane kontaktowe. Caritas przekaże te paczki swoim podopiecznym kilka dni przed świętami. Szczegóły związane z przekazaniem paczek zostaną podane w przyszłe niedziele.

4) Opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duża 13 zł, mała 7 zł) można otrzymać po Mszy św. w kościele.

5) Sołtys wraz z Radą Sołecką Tarnowa Podgórnego zaprasza na Jarmark Świętego Mikołaja, który odbędzie się 06.12 od g. 18.00 w parku Wojkiewicza w centrum Tarnowa Podgórnego. W programie m. in. odpalenie iluminacji świątecznej, wspólne strojenie choinki, pokaz ogniowy, występ Bożych Krówek, spotkanie ze św. Mikołajem, strefa gastronomiczna oraz inne atrakcje.

6) Zmarli nasi parafianie: + Maria Janowska z TP (pogrzeb odbył się w piątek) oraz + Czesław Kordecki z TP (pogrzeb był w czwartek). Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…