Ogłoszenia parafialne na XII niedzielę zwykłą 23 czerwca 2019

Poniedziałek, 24 czerwca

  1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  2. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie. Zwracam uwagę zainteresowanym, że w okresie wakacyjnym katecheza ta będzie głoszona co 2 tygodnie (czyli następna będzie dopiero w poniedziałek 8 lipca!).

Środa, 26 czerwca

Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieust. Pomocy od 17.30.

Czwartek, 27 czerwca

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała zapraszam wszystkich Parafian na wieczorną Eucharystię. Po Mszy św. procesja do 4 ołtarzy. O przygotowanie pierwszego proszę mieszkańców Góry, drugiego mieszkańców Kokoszczyna, trzeciego mieszkańców Rumianka; ołtarz czwarty proszę, aby przygotowały Wspólnoty Różańcowe. Z powodu zakończenia oktawy Bożego Ciała biuro parafialne będzie nieczynne.

Piątek, 28 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

  1. Uroczystość ta zniesie piątkowy post.
  2. Po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym procesja wokół kościoła.

Sobota, 29 czerwca, Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.30.

Niedziela, 30 czerwca

  1. Po Mszach zbierane będą ofiary na tzw. świętopietrze.
  2. Od tej niedzieli obowiązywać będzie wakacyjny układ godzin odprawiania Mszy świętych: nie będzie Mszy św. z g. 07.30; wszystkie pozostałe w Dużym Kościele o zwykłych godzinach.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

A) Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że czwartkowa uroczystość Bożego Ciała stała się tak pięknym i okazałym wyznaniem wiary w żywą obecność Boga pośród nas. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarzy; panom usługującym przy baldachimie i asystującym kapłanowi niosącemu Najśw. Sakrament; dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz chłopcom wielbiącym Pana Jezusa flagami a także tym, którzy przygotowali dzieci do tej posługi i czuwali nad jej przebiegiem; służbie liturgicznej, panu organiście i orkiestrze; pocztom sztandarowym; policji zabezpieczającej trasę procesji; wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie Zbawiciela i poszli za Nim w procesji eucharystycznej. Bóg zapłać!!!

B) Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego odprawiane będą po Mszach św. wieczornych.

C) Procesje oktawy Bożego Ciała w tygodniu po Mszach świętych. Zapraszzam szczególnie dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty.

D) Podsumowanie PIKNIKU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2019:
- wydaliśmy 754 nagrody w zabawie SantoFanto
- przyniesiono ponad 40 ciast
- Kuchnia Restauracji „Oaza” wydała 400 porcji zupy
- przygotowano 35 chlebów podawanych ze smalcem i ogórkami
- uczestnicy pielgrzymki rowerowej łącznie przejechali 79 km – dojechali do celu czyli Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej (okazją było 350-lecie tego sanktuarium)
- w organizację i pomoc w trakcie samego Pikniku zaangażowane było ponad 70 osób.

Dzięki przychylności władz Gminy Tarnowo Podgórne oraz Domowi Kultury „Sezam” mieliśmy zapewnione nagłośnienie oraz częściowe dofinansowanie wynajmu sceny.

W skarbonkach SantoFanto zebraliśmy 2913,54 zł. Pieniądze te są przeznaczone na pokrycie kosztów organizacyjnych. Z pieniędzy, które pozostały po zeszłorocznym Pikniku zakupiliśmy szafę na parafialny sprzęt nagłaśniający, sfinansowaliśmy również naprawę sprzętu medycznego dla jednego z naszych parafian.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację i obsługę Pikniku, dziękujemy sponsorom nagród w zabawie SantoFanto. Dziękujemy wszystkim którzy modlili się o dobrą pogodę i wreszcie dziękujemy tym, którzy wspólnie z nami spędzili ten radosny, piknikowy dzień.

 

Zmarł nasz Parafianin z TP + Mieczysław Roguszczak. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o g. 12.00. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…