Ogłoszenia parafialne na niedzielę Najświętszej Trójcy 16 czerwca 2019

Niedziela, 16 czerwca, Najświętszej Trójcy

 1. Po Mszach św. zbierane będą ofiary na WT UAM i KUL.
 2. Dodatkowa Msza św. z uwielbieniem o g. 15.00.

Poniedziałek, 17 czerwca

 1. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki o godzinie 17:30 przy kościele.
 2. O godzinie 19:15 próba dla chłopców z 3 klasy SP, którzy będą wielbić Boga przy użyciu flag na procesji Bożego Ciała – rozpoczęcie w restauracji OAZA.
 3. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
 4. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek, 18 czerwca

 1. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki o godzinie 17:30 przy kościele.
 2. O godzinie 19:15 próba dla chłopców z 3 klasy SP, którzy będą wielbić Boga przy użyciu flag na procesji Bożego Ciała – rozpoczęcie w restauracji OAZA.
 3. Boże Krówki mają próbę w Małym Kościele o g. 18.00.
 4. O g. 20.00 na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Środa, 19 czerwca

 1. Msze święte dziękczynne na zakończenie roku szkolnego: uczniów, Grono Pedagogiczne i Pracowników oraz Rodziców szkół podstawowych zapraszamy  na g. 08.15; Liceum Ogólnokształcącego na g. 09.15.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nowenna do MB Nieust. Pomocy od 17.30.
 3. O g. 20.00 na probostwie spotkanie podsumowujące Piknik Parafialny.

Czwartek, 20 czerwca, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało

 1. Msze Święte będą odprawione: w Małym Kościele o g. 07.30; procesja wyruszy tradycyjnie po Mszy św. odprawionej w Dużym Kościele o g. 09.00. Pójdzie ulicami: Poznańską, Rokietnicką, 23 Października, Szkolną i powróci do kościoła (1 ołtarz – przy figurze Serca Jezusowego – ołtarz przygotują mieszkańcy, 2 – narożnik Rokietnickiej i 23 Października – ołtarz przygotują rodzice dzieci pierwszokomunijnych, 3 – ul. 23 Października – ołtarz przygotują mieszkańcy, 4 – przy Krzyżu w parku – ołtarz przygotuje Wspólnota GENEZARET). Bezpośrednio po zakończeniu procesji Msza św. w Dużym Kościele. Msza wieczorna o g. 18.30. Zapraszam do towarzyszenia Panu Jezusowi zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne – także przez całą Oktawę, aż do Uroczystości Serca Pana Jezusa.
 2. Panów Strażaków serdecznie proszę o niesienie baldachimu a Bractwo Kurkowe o honorową asystę; zapraszam wszystkie poczty sztandarowe. Wszystkich Parafian zachęcam do uczestnictwa w procesji oraz do ustrojenia okien i wywieszenie flag, nawet poza trasą procesji.
 3. Zwracamy się też z prośbą do wszystkich, którzy mieliby taką możliwość o przyniesienie kwiatków do sypania na trasie procesji.

Sobota, 22 czerwca

Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.30.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

A) Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Jezusowego odprawiane będą po Mszach św. wieczornych.

B) Wspólnota GENEZARET organizuje na przełomie czerwca i lipca obóz dla młodzieży. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

Zmarła nasza Parafianka z TP + Halina Sołtysiak. Pogrzeb odbył się w środę w Poznaniu. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…