Ogłoszenia parafialne na II niedzielę wielkiego postu 17.03.2019

 

Niedziela, 17 marca

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

Poniedziałek, 18 marca

  1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  2. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek, 19 marca

Tego dnia przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła, szczególnego patrona mężczyzn, zwłaszcza mężów i ojców.

Środa, 20 marca

Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy od godz. 17.30.

Czwartek 21 marca

Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijnego kręgu kobiet – o g. 19.30 na probostwie.

Piątek, 22 marca

Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o g. 17.00. Młodzież i starszych zapraszamy na godz. 18.00.

Sobota, 23 marca

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela, 24 marca

Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

 

OGŁOSZENIE OGÓLNE

A) Parafialny Zespół CARITAS informuje, że w zaprzyjaźnionych sklepach zostały wystawione kosze, do których można składać produkty żywnościowe jako pomoc świąteczną dla bliźnich w potrzebie. Informuje także już dziś, że w środę 27 marca od g. 19.00 w budynku Straży będzie wydawać paczki żywnościowe.

B) Od tej niedzieli można włączyć się w akcję WORECZEK RYŻU. Wszystkie ofiary tak zebrane przeznaczone zostaną na pomoc polskim misjonarkom prowadzącym w Betlejem Dom Pokoju. Zachęcam, komu zdrowie i siły pozwalają do takiego umartwienia!

C) Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Podczas nocnej wyprawy, w zmiennych warunkach atmosferycznych, w trudzie i zmęczeniu można przeżywać wyjątkowe rozważania. EDK na trasie Tarnowo Podgórne – Wronki odbędzie się 12 kwietnia. Informacje szczegółowe i zapisy na stronie www.edk.org.pl.

D) Pracownia pisania ikon zaprasza na kurs pozłotniczy. Informacje i zapisy u p. Katarzyny Perkowskiej (pracowniaikonsj@gmail.com, 668 745 407).

E) Zachęcamy parafian do zarezerwowania sobie urlopu na wspólnotowe przeżycie Wielkiego Piątku.

F) Z tyłu kościoła wyłożone są koperty na daninę diecezjalną. Bóg zapłać za już złożone ofiary!

G) Zbliża się 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Wobec tak wielu prób atakowania Bożego daru życia najlepszą naszą reakcją jest modlitwa. Zachęcam do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Przed kościołem rozdawany jest informator temu poświęcony – objaśnia samą ideę, a także praktyczne sposoby jej realizowania. Znajduje się w nim także deklaracja podjęcia Duchowej Adopcji – tych, którzy się na nią zdecydują prosimy o wypełnienie i przyniesienie jej w przyszłą niedzielę. Uroczyste złożenie przyrzeczenia adopcyjnego dokona się w sam dzień Święta, w poniedziałek 25.03 na wieczornej Mszy św.

 

Zmarła nasza parafianka: + Marianna Jeziorska z Tarnowa Pdg. (pogrzeb był w sobotę). Polećmy ją Bożemu miłosierdziu…