Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2019

 

Niedziela, 10 marca

  1. Bardzo serdecznie dziękuję ojcu Michałowi za wygłoszone rekolekcje. Niech Pan wynagrodzi Mu trud głoszenia orędzia Bożej miłości, niech obdarza łaską, wspiera zdrowiem i siłami. Bóg zapłać!!!
  2. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli gorliwy udział w rekolekcjach, dziękuję za ofiary składane dzisiaj na tacę, jako znak naszej wdzięczności wobec ojca Michała.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

Poniedziałek, 11 marca

  1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
  2. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Środa, 13 marca

Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy od godz. 17.30.

Czwartek 14 marca

Zapraszamy na wieczorną Mszę św. dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Podczas spotkania poświęcenie książeczek (zgodnie z przekazaną informacją nabywają je rodzice!)

Piątek, 15 marca

Nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci o g. 17.00. Młodzież i starszych zapraszamy na godz. 18.00.

Sobota, 16 marca

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela, 17 marca

  1. O g. 13.30 dodatkowa Msza św. uwielbienia, na którą zaprasza Wspólnota GENEZARET.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, po nim dodatkowa Eucharystia.

 

OGŁOSZENIE OGÓLNE

  1. Parafialny Zespół CARITAS informuje, że w zaprzyjaźnionych sklepach zostały wystawione kosze, do których można składać produkty żywnościowe jako pomoc świąteczną dla bliźnich w potrzebie.
  2. W przyszłą niedzielę będzie można włączyć się w akcję WORECZEK RYŻU. Polega ona na połączeniu postu, jałmużny i modlitwy w bardzo konkretnej formie – w dowolnie wybrany dzień (np. w piątek) jako post spożywa się wyłącznie ryż, który za dobrowolną ofiarą – jałmużną można będzie zabrać z kościoła oraz modli się w intencji misji. Wszystkie ofiary tak zebrane przeznaczone zostaną na pomoc misjom. Zachęcam komu zdrowie i siły pozwalają do takiego umartwienia!
  3. Parafia w Ceradzu zaprasza na pielgrzymkę na Warmię i Mazury (28.04 – 01.05). Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

Zmarli nasi parafianie: + Elżbieta Przybylska z Tarnowa Pdg (pogrzeb był we wtorek) oraz + Jerzy Biernat z Góry (pogrzeb odbył się w sobotę). Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…