Ogłoszenia parafialne na uroczystość Bożego Narodzenia 25/26.12.2018

  1. Składam ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie w przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w roratach i w ten sposób wyszli na spotkanie przychodzącego Pana. Dziękuję Księdzu Szymonowi za przygotowanie dzieci do Świąt przez prowadzenie Rorat. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali w Adwencie z sakramentu pojednania, otwierając swoje serca Zbawicielowi. Dziękuję Szkółce choinek Państwa Janców z Góry za podarowanie choinek do kościołów i na probostwo. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania żłóbka. Dziękuję osobom, które przygotowały ustrojenie kościoła w kwiaty, posprzątały kościół, wymieniły obrusy – dzięki nim wszystkim możemy o wiele piękniej przeżyć tę uroczystość!. Dziękuję Panu Organiście i służbie liturgicznej. Dziękuję OSP w Tarnowie Podgórnym za udostępnienie Sali gdzie mogliśmy przygotować i wydawać paczki z pomocą świąteczną, a także Caritasowi za zorganizowanie akcji Świąteczna Paczka; dziękuję właścicielom sklepów i firm za składane ofiary i umożliwienie przeprowadzenia zbiórek żywności; dziękuję wszystkim którzy przygotowali paczki dla naszych potrzebujących parafian. Dziękuję wszystkim za wspólną radosną modlitwę! Dziękuję wszystkim, którzy na rozmaite sposoby okazują troskę i życzliwość nasze parafii! Bóg zapłać!

  2. Msze święte w Boże Narodzenie do południa jak w każdą niedzielę; nie będzie Mszy o 18.30. W II Święto Msze według porządku niedzielnego; składka z tego dnia przeznaczona jest na WT UAM i KUL.
  3. W czwartek 27.12 przypada 100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji Powstańców. W całej Wielkopolsce o g. 16.40, w godzinę wybuchu wielkiego zrywu naszych dziadów, rozebrzmią kościelne dzwony i zawyją syreny. Pokażmy dumę z historii naszej małej Ojczyzny i dołączmy do świętowania tej wiekopomnej rocznicy wywieszając narodowe flagi.