W ten wielki i święty dzień pragnę złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Pan Jezus, który przynosi nam „niepojęte z niebios dary”, niech każdemu z nas udzieli obficie swoich łask a wraz z nimi umiejętności współpracy z tymi łaskami.

Niech Jego pokój, który przewyższa wszystkie skarby tego świata przepełni nasze serca, nasze domy, naszą Ojczyznę. Niech światło betlejemskiej Nocy błyszczy w każdym dniu, wskazując drogę do radości i pokoju.

Radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Ogłoszenia parafialne na uroczystość Bożego Narodzenia 25/26.12.2018

1. Składam ogromne podziękowania wszystkim, którzy pomogli naszej wspólnocie w przeżywaniu Świąt Narodzenia Pańskiego. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w roratach i w ten sposób wyszli na spotkanie przychodzącego Pana. Dziękuję Księdzu Szymonowi za przygotowanie dzieci do Świąt przez prowadzenie Rorat. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali w Adwencie z sakramentu pojednania, otwierając swoje serca Zbawicielowi. Dziękuję Szkółce choinek Państwa Janców z Góry za podarowanie choinek do kościołów i na probostwo. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania żłóbka. Dziękuję osobom, które przygotowały ustrojenie kościoła w kwiaty, posprzątały kościół, wymieniły obrusy – dzięki nim wszystkim możemy o wiele piękniej przeżyć tę uroczystość!. Dziękuję Panu Organiście i służbie liturgicznej. Dziękuję OSP w Tarnowie Podgórnym za udostępnienie Sali gdzie mogliśmy przygotować i wydawać paczki z pomocą świąteczną, a także Caritasowi za zorganizowanie akcji Świąteczna Paczka; dziękuję właścicielom sklepów i firm za składane ofiary i umożliwienie przeprowadzenia zbiórek żywności; dziękuję wszystkim którzy przygotowali paczki dla naszych potrzebujących parafian. Dziękuję wszystkim za wspólną radosną modlitwę! Dziękuję wszystkim, którzy na rozmaite sposoby okazują troskę i życzliwość nasze parafii! Bóg zapłać!

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Adwentu 23.12.2018

Niedziela 23 grudnia

Po Mszach św. można jeszcze otrzymać opłatki, świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (duża 13 zł, mała 6 zł) i sianko na stół wigilijny.

Intencje mszalne od 24 do 30 grudnia 2018

Poniedziałek 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia

1. 22.00 1) + Marta Kowalska,  2) ++ Roman Cieśliński, Maria, Adam Leśniewscy, Józef Wenz
  2. 24.00 1) ++ Marian, Irena, Ryszard Pigła, Mieczysław Węcławek, Henryk Domagalski, zm. z rr. Owczarzów i Domagalskich, 2) za Parafian