Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18 marca 2018

Niedziela 18 marca – 5 niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 następnie Eucharystia.

Poniedziałek 19 marca – Uroczystość św. Józefa

 1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 w Sali na górze na probostwie.
 2. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek 20 marca

Boże Krówki maja swoja próbę o godz. 17.15 w MK.

Środa 21 marca

 1. Nie ma porannej Eucharystii o godz. 7.00.
 2. Biuro Parafialne przed południem będzie nieczynne (spowiedź w Ceradzu i rekolekcje Szkoły Podstawowej i Gimnazjum).
 3. Adoracja NS od godz. 17.30, adoracja w milczeniu od 18.00; nowenna do MBNP o godz. 18.15.

Czwartek 22 marca

Młodzież z klasy 3b i 3e z Gimnazjum oraz młodzież ucząca się w gimnazjum w Kaźmierzu, Baranowie i Poznaniu oraz ci którzy nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu gromadzą się na probostwie o godz. 19.00.

Piątek 23 marca

 1. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00.
 2. Nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. Po Mszy świętej wieczornej wyruszy z naszej wspólnoty Ekstremalna Droga Krzyżowa do Wronek. Droga Krzyżowa dla wszystkich pracujących do późna o godz. 21.00 w Małym Kościele.

Sobota 24 marca – Dzień Parafialnej Spowiedzi Wielkopostnej

 1. Porządek celebracji Sakramentu Pojednania:
  - od godz. 9.00 do 10.30 potem przerwa do godz. 11.00
  - od godz. 11.00 do 12.00, potem przerwa do 15.00
  - od godz. 15.00 do 16.30, potem przerwa do 17.00
  - od godz. 17.00 do 18.30
  Zachęcamy wszystkich parafian: dorosłych, osoby starsze, młodzież oraz dzieci, aby skorzystali z sakramentu pokuty. Jednocześnie informujemy, że już od środy i w Wielkim Tygodniu będziemy spowiadać w sąsiednich parafiach, dlatego na miejscu będzie trudniej skorzystać z sakramentu.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu od godz. 17.30.

Niedziela 25 marca – Niedziela Palmowa

Podczas każdej Mszy święcenie palm. Przed Mszą o godz. 10. 30 dzieci, które przyniosą palmy zbierają się przed kościołem, aby rozpocząć Eucharystię procesją. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 po nim Eucharystia.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 1. Od poniedziałku do środy trwają rekolekcje w Szkole Podstawowej nr 2 w TP oraz w Tarnowskim Gimnazjum. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 2. Z tyłu Kościoła wyłożono koperty przeznaczone na tegoroczna daninę diecezjalną. Ofiary można składać podczas składki bądź w Biurze Parafialnym albo w zakrystii.
 3. Zapowiadamy, że PIKNIK PARAFIALNY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH odbędzie się w tym roku w niedzielę 27 maja. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na to niedzielne popołudnie, aby spędzić je razem na poznawaniu siebie, miłej zabawie przy dobrej kawie i placku. Jeżeli ktoś z parafian posiada pasję lub umiejętność, którą chciałby się podzielić w trakcie Pikniku i zorganizować małą zabawę dla dzieci, młodzieży lub dorosłych, zapraszamy do kontaktu z wikariuszem.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

 1. Mamczarz Mateusz kawaler, rz. k. z Tarnowa Podgórnego i Gabryelczyk Justyna panna rz k z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 3.
 2. Sandra Halasz, rz.k panna z Tarnowa Podgórnego i Paweł Miedziak rz.k. kawaler z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 1.