Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 września 2017

Niedziela 24 września

Schola Liturgiczna i Zespół Młodzieżowy zapraszają na wieczorną Mszę Świętą oraz Wielbienie, które odbędzie się zaraz po niej. Będzie to zwieńczenie weekendowych warsztatów muzyczno-liturgicznych, w których będą brali udział. Na wielbienie szczególnie zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania; może to być doskonała okazja nauki nowego stylu życia.

Poniedziałek 25 września

  1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 na probostwie.
  2. Dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na Rodziców Chrzestnych odbędzie się Katecheza Kerygmatyczna o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek 26 września

Boże Krówki mają swoją próbę o godz. 17.15 w Małym Kościele.

Środa 27 września

  1. Dodatkowa Eucharystia o godz. 7.00 rano w Małym Kościele.
  2. Adoracja NS od godz.17.30; Adoracja w milczeniu od 18.00 nowenna do MBNP o 18.15.

Czwartek 28 września

Przedstawicieli Trójek klasowych z 3 klasy szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie dotyczące spraw organizacyjnych pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie o godz. 19.45 na probostwie.

Piątek 29 września

  1. Szkoła Biblijna rozpoczyna swoje zajęcia w nowym roku. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli już w zajęciach Szkoły, oraz tych, którzy chcą od tego roku rozpocząć swoją formację biblijną. Spotkanie rozpocznie się w dużym kościele nieszporami o godz. 19.30, Po nieszporach wykład inauguracyjny pt: „Czym jest natchnienie biblijne w świetle najnowszych wypowiedzi magisterium Kościoła).
  2. Młodzież zaprasza na spotkanie z Planszówkami podczas, którego pożegna kończącego u nas praktykę kleryka Adama.

Sobota 30 września

  1. Pielgrzymka piesza do Buku. Ostatnia szansa na zapisy (do 27 września u kleryka Adama). Zapraszamy. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  2. Zapraszamy wszystkich małżonków na spotkanie pod tytułem „Sakrament małżeństwa – historia czy wyzwanie?”. po Mszy świętej wieczornej w dużym kościele, ok. 19.30. Każdy więc komu leży na sercu dobro współmałżonka, dobro wspólnych więzi, miłość oraz chciałby dowiedzieć się jak doświadczać Bożego wsparcia w rodzinie – niech czuje się zaproszony. Spotkanie zakończy się najpóźniej do 21.00.

Niedziela 1 października

  1. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00.
  2. Lusowskie Spotkania Muzyczne zapraszają tym razem na godz. 19.30 na słynny „Koncert Warszawski” wykonany przez młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminy TP. Jako solista na fortepianie zagra Szymon Melosik, dyrygować będzie Paweł Joks.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

Przymierzamy się do uczestnictwa w inicjatywie modlitewnej Różaniec na granicach w dniu 7 października. Informacje na ulotkach wystawionych z tyłu Kościoła i na plakacie. Zapisy chętnych u Wincentego Pawlaczyka. Przed kościołem można złożyć ofiary na KUL i szkoły katolickie.

ZMARŁA NASZA PARAFIANKA…

Czesława Frala z Tarnowo Podgórne, pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 11.00 na naszym cmentarzu.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Brzozowski Jacek Jan, kawaler, z Tarnowa Podgórnego i Muszyńska Aleksandra, panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 3.