Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17 września 2017

Kochani,

polecam Waszej uwadze propozycję drogi duchowego rozwoju na najbliższy rok. Naszym wzorem do rozważań i naśladowania niech stanie się Boża Matka, która będąc wyróżnioną przez Samego Boga osobą, posiadała wiele cnót, które warto poznać i przyswoić. Zapraszam do lektury listu:

Wrzesień 2017: list do Parafian

 

Niedziela 17 września

 1. W dniu dzisiejszym przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę w 1939r. Prosimy o uczczenie dzisiejszego dnia chwilą modlitwy i zapaleniem świecy albo przy kamieniu pamięci na naszym rynku albo na cmentarzu parafialnym na grobie poległych na frontach wojen parafian.
 2. Dzisiaj o godz. 15.00 dodatkowa Eucharystia z uwielbieniem Boga, następnie spotkanie w Oazie i wykład o bohaterskich Kobietach w Biblii. Dziś nauczanie o Deborze.

Poniedziałek 18 września

 1. Spotkanie Grupy AA o godz. 18.00 na probostwie.
 2. Dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić dzieci w naszej Parafii oraz dla kandydatów na Rodziców Chrzestnych odbędzie się Katecheza Kerygmatyczna o godz. 20.00 na probostwie.

Wtorek 19 września

Boże Krówki mają swoją próbę o godz. 17.15 w Małym Kościele.

Środa 20 września

 1. Dodatkowa Eucharystia o godz. 7.00 rano w Małym Kościele.
 2. Adoracja NS od godz.17.30; Adoracja w milczeniu od 18.00 nowenna do MBNP o 18.15.
 3. Zakończenie Wakacyjnej Szkoły Biblijnej o godz. 19.45 na probostwie. Gal 6.

Czwartek 21 września

Katecheza liturgiczna przed chrztem ok godz. 19.05 w kościele.

Piątek 22 września

Na wieczorną Eucharystię 18.30 zapraszamy gimnazjalistów z klasy 2 i 3 wraz z Rodzicami na spotkanie rozpoczynające przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Sobota 23 września

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela 24 września

Schola Liturgiczna i Zespół Młodzieżowy zapraszają na wieczorną Mszę Świętą oraz Wielbienie, które odbędzie się zaraz po niej. Będzie to zwieńczenie weekendowych warsztatów muzyczno-liturgicznych, w których będą brali udział. Na wielbienie szczególnie zapraszamy młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania; może to być doskonała okazja nauki nowego stylu życia.

 

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 1. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy pomogli w przeprowadzeniu wizytacji ks. Arcybiskupa. Dziękuję tym, którzy się modlili, tym którzy przyszli na spotkania, które się odbywały w różnych miejscach, tym którzy ozdobili i wysprzątali nasze kościoły dzięki waszym czynom miłości po ludzku oceniając wizytacja była udana. Ci natomiast, którzy z różnych powodów nie dołożyli swojej cząstki w przeżycie wizytacji proszę aby samych siebie zapytali dlaczego nie? Co okazało się przeszkodą hamującą przed spotkaniem z ks. Arcybiskupem?
 2. Wszystkich, którzy kochają pielgrzymowanie, młodzież zaprasza na pielgrzymkę pieszą do Buku do MB Literackiej. Zapisy w zakrystii, start 30 września o godz. 6.00 rano z Kaźmierza; zapisy do 27 września; więcej info w zakrystii.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

 1. Brzozowski Jacek Jan, kawaler, z Tarnowa Podgórnego i Muszyńska Aleksandra, panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 2.
 2. Maciej Bąk, kawaler z Poznania i Weronika Jezierna, panna z Góry – zapowiedź 3.