Ogłoszenia parafialne na niedzielę 9 kwietnia 2017

Niedziela 9 kwietnia – Niedziela Palmowa

 1. Podczas każdej Mszy święcenie palm. Przed Mszą o godz. 10. 30 dzieci, które przyniosą palmy zbierają się przed kościołem, aby rozpocząć Eucharystię procesją. Młodzież będzie rozprowadzała palmy, przed Kościołem. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 po Gorzkich Żalach Eucharystia. Zapraszamy młodzież naszej parafii na wieczorną Eucharystię, na wspólne świętowanie Dnia Młodych.
 2. Podczas Eucharystii o godz. 18.30 śpiewy będzie animować nasza schola liturgiczna.
 3. Szkoła biblijna dla wszystkich trzech poziomów o godz. 19.45 na probostwie. Piąte spotkanie z Księgą Habakuka.

Wielki Poniedziałek 10 kwietnia

 1. Spotkanie grupy AA na probostwie o godz. 18.00.
 2. Dekanalna spowiedź w Przeźmierowie od godz. 16.30 do 20.00.
 3. Katecheza kerygmatyczna dla Rodziców, którzy chcą ochrzcić swoje dzieci w naszej Parafii i dla kandydatów na rodziców chrzestnych o godz. 20.00 w Sali na Górze na probostwie.

Wielki Wtorek 11 kwietnia

Dekanalna spowiedź w Kiekrzu od godz. 15.00. Radę ekonomiczną zapraszam na krótkie spotkanie na 19.45 na probostwo.

Wielka Środa 12 kwietnia

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 o godz. 18.00 adoracja w milczeniu, następnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Caritas wydaje żywność od godz.19.30 w budynku straży pożarnej w Tarnowie Podgórnym

Czwartek 13 kwietnia – Wielki Czwartek – rozpoczęcie Triduum Paschalnego

Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.30, Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy, którą nazywamy „Ciemnicą”. W tym roku „Ciemnicę” przygotujemy w Małym Kościółku. Tam też zachęcamy do jednej godziny Adoracji i czuwania. Jezus prosił uczniów w Ogrodzie Oliwnym aby przy Nim byli, z wyrzutem upominał ich że nie wytrwali nawet jednej godziny. Adoracja potrwa do godziny 23.00.

Piątek 14 kwietnia – Wielki Piątek

 1. Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły tzn. spożywamy jeden bezmięsny posiłek do syta i dwa skromniejsze również bezmięsne. O godz. 2.00 w nocy proponujemy Godzinę Czytań w Małym Kościele.
 2. O godz. 6.00 rano nasza tradycyjna Tarnowska Droga Krzyżowa. Początek w parku naprzeciw krzyża a zakończenie przy Małym Kościele. Na godz. 9.00 zapraszamy na jutrznię do Małego Kościoła. O godz. 12.00 będziemy celebrować Modlitwę w ciągu dnia w Małym Kościele; Na godzinę 15.00, zaplanowaliśmy w Małym Kościele Koronkę do Miłosierdzia Bożego i odczytanie fragmentów Kanonu Pokutnego św. Andrzeja. Nabożeństwo wieczorne Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.30 w Dużym Kościele. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i rozpoczęcie adoracji. Porządek adoracji jest następujący: Po liturgii Męki Pańskiej do 21.00 adorację poprowadzi nasza Schola Liturgiczna; od godz.21.00 odśpiewamy Gorzkie żale, następnie adoracja do godz. 23.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną spotkania z Jezusem w ciszy i głębokiej refleksji.

Sobota 15 kwietnia – Wielka Sobota – Wigilia Paschalna

 1. Dzień, w którym Jezus spoczywał w Grobie. Odwiedzamy Jezusa w Kościele tak jak nawiedzamy nasze cmentarze. Kościół będzie otwarty od godz. 8.00. Na godz.8.30 zapraszamy do Dużego Kościoła na Jutrznię połączoną z Godziną Czytań. Na godz. 15.00 przewiduję Modlitwę w ciągu dnia. Godz. 18.00 zostanie uświęcona Nieszporami. Liturgia Godzin będzie celebrowana w Dużym Kościele. Zachęcamy aby sobotę zachować tzw. post paschalny od pokarmów mięsnych.
 2. Święcenie pokarmów:
  - Tarnowo Podgórne – co pół godziny, początek od godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30 i 14.00,
  - Rumianek – godz. 10.00,
  - Góra – godz. 10.30,
  - Kokoszczyn – godz.11.00.
 3. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 i zakończy się Procesją Rezurekcyjną. Prosimy o przyniesienie na wieczorną liturgię świec.

Niedziela 16 kwietnia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msza Św. o godz. 7.00 rozpocznie się Procesją Eucharystyczną, następnie Eucharystie o godz.: 9.00; 10.30; 12.00. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Wszystkich, którzy chcą przeżyć liturgiczne zakończenie Triduum Paschalnego zapraszamy do celebracji Nieszporów Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 16.00 w naszej cmentarnej Kaplicy. Następnie procesja do krzyża i proklamacja ZMARTWYCHWSTANIA JEZUSA na cztery strony świata.

Poniedziałek 17 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny

Eucharystie jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona na KUL, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i Szkoły katolickie naszej archidiecezji.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 1. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy dotychczas złożyli ofiarę na daninę diecezjalną. Z tyłu Kościoła wyłożono koperty przeznaczone tych, którzy jeszcze zechcą to uczynić. Ofiary można składać podczas składki bądź w Biurze Parafialnym albo w zakrystii.
 2. W zaprzyjaźnionych sklepach w naszej Parafii wystawiono już kosze CARITAS.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

 1. Marcin Pietrucha, rz.k. kawaler z Tarnowa Podgórnego i Jagoda Pertek, rz.k. panna ze Środy – zapowiedź 1.
 2. Szlagowski Sławomir, rz. k. kawaler z Kaźmierza i Sobańska Barbara, rz.k. panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 2.
 3. Paszkowski Tomasz, rz.k kawaler z Tarnowa Podgórnego i Hytra Paulina, rz.k panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 3.