Plan czytań Psalmów i fragmentów Ewangelii cz. I

Kochani!

Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystego Poświecenia Ołtarza w naszym parafialnym kościele; Już dzisiaj zapraszamy na Uroczystą Eucharystię w dniu 15 czerwca, w niedzielę na godz. 12.00. Uroczystej Liturgii przewodniczyć będzie Ks. Abp Metropolita Stanisław Gądecki.

Do samej uroczystości pragniemy się bezpośrednio przygotować przez cykl kazań, które będą przypominały nam historię naszego parafialnego kościoła. Będą one wygłaszane podczas wieczornych Eucharystii. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w tym wielkim Święcie naszej Parafialnej Rodziny. Z tyłu Kościoła wystawiono kartę z czytaniami z Księgi Psalmów, aby również duchowo przygotować się na to wydarzenie.

Dla osób korzystających z naszej strony internetowej poniżej przedstawiamy plan czytań Psalmów, jako przygotowanie do poświęcenia ołtarza:

Dzień miesiąca

Psalmy Wstępowań do świątyni

Niedziela 1 czerwca Psalm 120
Poniedziałek 2 czerwca Psalm 121
Wtorek 3 czerwca Psalm 122
Środa 4 czerwca Psalm 123
Czwartek 5 czerwca Psalm 124
Piątek 6 czerwca Psalm 125
Sobota 7 czerwca Psalm 126
Niedziela 8 czerwca
Zesłanie Ducha Świętego
Psalm 127
Poniedziałek 9 czerwca Psalm 128
Wtorek 10 czerwca Psalm 129
Środa 11 czerwca Psalm 130
Czwartek 12 czerwca Psalm 131
Piątek 13 czerwca Psalm 132
Sobota 14 czerwca Psalm 133
Niedziela 15 czerwca Psalm 134

Zachęcamy do pobrania pliku z psalmami (poniżej plik PDF):
Psalmy pielgrzymie

Wyżej wymienione Psalmy przynależą do grupy Psalmów pielgrzymich, zwanych inaczej Psalmami stopni, albo wstępowań. Były odmawiane w czasie pielgrzymki do świątyni w Jerozolimie. Miały przygotować pielgrzyma na osobiste spotkanie z Bogiem w Jerozolimskiej świątyni. Dla nas mogą być pomocą w przeżyciu uroczystej liturgii poświęcenia ołtarza w naszym parafialnym kościele.

Zachęcam do lektury codziennie jednego Psalmu. Lektura niech będzie uważna i w skupieniu, półgłosem, aby słyszeć natchnione słowa. Po lekturze niech będzie chwila medytacji, rozmyślania nad przeczytanym tekstem. Owocem rozmyślania jest osobista modlitwa, która rodzi się z zasłuchania w Boże Słowa.

Niech czas, który pozostał do naszej parafialnej uroczystości będzie dla każdego z Was czasem osobistej modlitwy i duchowej zadumy. Zapraszam aby wyruszyć na ostatni już etap naszej duchowej pielgrzymki. Na naszej stronie internetowej zamieściłem ostatni już zeszyt z Psalmami.

Szalom prezbiter Adam  :-)