Ogłoszenia parafialne na niedzielę 18 maja 2014

Niedziela 18 maja

Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy swoją ofiarą wsparli dzieło ratunku naszego parafialnego Kościoła. Niestety musimy przenieś Mszę świętą z uwielbieniem Boga na niedzielę 25 maja na godz. 15.00. Przed kościołem można natomiast wesprzeć nasze seminarium duchowne.

Poniedziałek 19 maja

 1. Spotkanie grupy AA w sali w parku o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Zapraszamy.

Wtorek 20 maja

Na godz. 17.30 zapraszam młodzież z 1 klasy Gimnazjum na katechezę przed przyjęciem sakramentu bierzmowania do kościoła. Po spotkaniu wspólne nabożeństwo majowe.

Środa 21 maja

 1. Zapraszamy na dodatkową Eucharystię na godz. 7.00 rano.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30; od godz. 18.00 adoracja w ciszy, nabożeństwo majowe o godz. 18.15.
 3. Szkoła biblijna poziom drugi ma swoje zajęcia o godz. 19.45 na probostwie.

Czwartek 22 maja

Nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Po mszy św. wieczornej ok. 19.15 katecheza dla rodziców i chrzestnych.

Piątek 23 maja

 1. Szkoła biblijna poziom 3 ma swoje spotkanie o godz. 19.45.
 2. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie dyskusyjno- modlitewne do salki parafialnej w parku na godz. 19.30.

Sobota 24 maja

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30. Podczas adoracji litania Do Matki Bożej.
 2. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na koncert Ukraińskiego Chóru Lwowskiej Akademii Muzycznej. Zespół zaprezentuje stare śpiewy muzyki cerkiewnej. Będzie to dla nas możliwość poznania duchowego dziedzictwa Kościoła Grekokatolickiego, który jest częścią kościoła Powszechnego. Zapraszam.

Niedziela 25 maja

Msza św. z uwielbieniem Boga o godz. 15.00 zapraszamy. W niedzielę przypada dzień nieustającej modlitwy różańcowej. Więcej informacji u Pani Marii Czajkowskiej.

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 1. Jak co roku zapraszamy na wakacyjny spływ kajakowy dla ojców z dziećmi. Tym razem kajakiem przepłyniemy rzekę Piławę na Pomorzu Zachodnim. Niezwykła okazja dla ojców do przeżycia tygodniowej przygody z córką lub synem. Pływanie kajakiem, strzelanie z łuku, rozpalanie ognia krzesiwem, chipsy z pokrzyw – to tylko niektóre z atrakcji imprezy. W programie także rozważania pt. „Męskie sprawy”. Termin: 13 -18 lipca czyli trzeci tydzień lipca.
 2. Proponowana trasa procesji Bożego Ciała: ulicą Poznańską w stronę numerów początkowych. Pierwszy ołtarz przy Lokalu OAZA proszę o przygotowanie mieszkańców ulicy Poznańskiej numery parzyste i nieparzyste od początkowych do ul. Ks. Józefa Bryzy., Następnie procesja skręci w ulicę Łąkową i mieszkańców tej ulicy prosimy przygotowanie ołtarza II; Po dojściu do ulicy Rokietnickiej pójdziemy aż do figury Serca Pana Jezusa i przy niej będzie ustawiony III ołtarz. O jego wykonanie proszę mieszkańców osiedla Tarnowo Park. Ołtarz 4 przygotują Bracia i Siostry z Bractwa Kurkowego.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 1. Przemysław Gałczyński, kawaler z Tarnowo Podgórne i Katarzyna Jęczmionka, panna ze Swarzędza – zapowiedź 1.
 2. Piotr Maciejko, kawaler z Poznania i Magdalena Klimowicz, panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 2.