Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11 maja 2014

Niedziela 11 maja niedziela Dobrego Pasterza – tydzień modlitw o powołania

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej wielka radość. Aż 105 dzieci pierwszokomunijnych, uczniów III klasy szkoły podstawowej, po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć w Ofierze Eucharystycznej. Polecamy nasze dzieci i ich rodziny Jezusowi Dobremu Pasterzowi, wstawiennictwu Matki Najświętszej, wszystkim św. Patronom oraz naszym ufnym modlitwom.
 2. Dzieci komunijne wraz z rodzinami uczestniczą w „Białym Tygodniu” codziennie oprócz wtorku o godz. 18.00 w nabożeństwie Majowym o godz. 18.00 a następnie Eucharystii.

Poniedziałek 12 maja

 1. Zbiórka dla Lektorów o godz. 17.00 w kościele.
 2. Spotkanie grupy AA w sali w parku o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwo majowe o godz. 18.00 zapraszamy.
 4. Grupa biblijna mężczyzn ma spotkanie o godz. 19.30 w sali parafialnej w parku.
 5. Próba Generalna przed bierzmowaniem o godz. 19.30 w kościele.

Wtorek 13 maja

 1. W tym dniu Ksiądz biskup. Zdzisław Fortuniak udzieli sakramentu bierzmowania naszym gimnazjalistom z III klas. Początek Eucharystii o godz. 18.00. Kandydatów do bierzmowania proszę o przybycie do kościoła wraz ze świadkami na godz. 17.40.
 2. Msza św. w intencji wspólnot różańcowych o godz. 16.30.

Środa 14 maja

 1. Jutrznia dla mężczyzn o godz. 6.00 na probostwie.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30; od godz. 18.00 adoracja w ciszy, nabożeństwo majowe o godz. 18.15.
 3. Szkoła biblijna poziom podstawowy ma swoje zajęcia o godz. 19.45 na probostwie.

Czwartek 15 maja

Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

Piątek 16 maja

Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie dyskusyjno- modlitewne do salki parafialnej w parku na godz. 19.30.

Sobota 17 maja

 1. Dzieci pierwszokomunijne udają się na Dziękczynną Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wyjazd z przed probostwa o godz. 9.00.
 2. Zapraszamy do honorowego oddania krwi w ramach już 56 akcji Honorowego Krwiodawstwa; Krew można oddać w budynku Szkoły Podstawowej w Tarnowie Podgórnym w godz. od 8.00 do 16.00.

Niedziela 18 maja

 1. Msza św. z uwielbieniem Boga o godz. 15.00 zapraszamy.
 2. Organizatorzy kolejnego już Biegu Lwa zapraszają wszystkich parafian do czynnego kibicowania uczestnikom Biegu i proszą o wyrozumiałość dla ewentualnych trudności związanych z imprezą.

 

 

OGŁOSZENIA OGÓLNE

 1. Już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie sobie czasu w sobotę 24 maja. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na koncert Ukraińskiego Chóru Lwowskiej Akademii Muzycznej. Zespół zaprezentuje stare śpiewy muzyki cerkiewnej. Będzie to dla nas możliwość poznania duchowego dziedzictwa Kościoła Grekokatolickiego, który jest częścią kościoła Powszechnego. Zapraszam.
 2. Zachęta do przepisywania Biblii.
 3. Proponowana trasa procesji Bożego Ciała: ulicą Poznańską w stronę numerów początkowych. Pierwszy ołtarz przy Lokalu OAZA – proszę o przygotowanie mieszkańców ulicy Poznańskiej (numery parzyste i nieparzyste od początkowych do ul. Ks. Józefa Bryzy). Następnie procesja skręci w ulicę Łąkową i mieszkańców tej ulicy prosimy przygotowanie ołtarza II. Po dojściu do ulicy Rokietnickiej pójdziemy aż do figury Serca Pana Jezusa i przy niej będzie ustawiony III ołtarz. O jego wykonanie proszę mieszkańców osiedla Tarnowo Park.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Piotr Maciejko, kawaler z Poznania i Magdalena Klimowicz, panna z Tarnowa Podgórnego – zapowiedź 1.