Ogłoszenia parafialne na niedzielę 9 marca 2014

Niedziela 9 marca – I niedziela Wielkiego Postu

Ojcu Dariuszowi dziękujemy za poprowadzenie naszych parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych a wszystkim Parafianom za uczestnictwo. Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, następnie Msza Święta.

Poniedziałek 10 marca

 1. Ksiądz Artur wraz z klasami maturalnymi udaje się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie – polecamy w naszych modlitwach młodzież naszej parafii, a w szczególności tych, którzy w tym roku będą zdawać egzaminy maturalne.
 2. Grupa AA ma swoje spotkanie w salce parafialnej w parku o godz. 18.00. Biuro parafialne będzie po wieczornej mszy nieczynne.
 3. Biblijne spotkanie dla mężczyzn o godz. 19.30 na salce parafialnej w parku.

Wtorek 11 marca

Chórek parafialny „Boże Krówki” ma swoją próbę o godz. 18.00 w salce parafialnej w parku.

Środa 12 marca

Biuro parafialne przed południem będzie nieczynne. Rozpoczynają się rekolekcje szkolne dla Gimnazjum. Prosimy Parafian o modlitwę w intencji Gimnazjalistów i prowadzących rekolekcje.

Czwartek 13 marca

 1. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy w sposób szczególny polecać posługę Ojca świętego Franciszka z racji pierwszej rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, pamiętajmy w swoich osobistych modlitwach o papieżu.
 2. Spotkanie dla bierzmowanych z 2 klasy gimnazjum o godz. 17.00 w Kościele.
 3. Zbiórka lektorów i ministrantów o godz.17.00 na probostwie.
 4. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 20.00 na probostwie – zapraszamy.

Piątek 14 marca

Nabożeństwa Drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00, natomiast dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Zapraszamy. Podczas Eucharystii wieczornej Męska Róża Różańcowa będzie dziękowała Bogu za 10 lat istnienia.

Sobota 15 marca

Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela 16 marca – II niedziela Wielkiego Postu

 1. Przed kościołem zbiórka do puszek na dzieło pomocy misyjnej „Ad Gentes”.
 2. Msza św. z uwielbieniem Boga o godz. 13.30. Zapraszamy.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 po nim Eucharystia. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Dariusz Madejczyk proboszcz parafii w Lusowie. Zapraszam do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

 

OGŁOSZENIA RÓŻNE

 1. Koperty na „Daninę diecezjalną” w roku 2014 można zabierać z tyłu kościoła. Ofiary będzie można składać przez cały Wielki Post podczas składki na mszach niedzielnych.
 2. U ministrantów przed kościołem do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury.