Ogłoszenia parafialne na niedzielę 2 marca 2014 (VIII niedziela zwykła)

Poniedziałek 3 marca

Grupa AA ma swoje spotkanie w salce parafialnej w parku o godz. 18.00.

Wtorek 4 marca

Chórek parafialny „Boże Krówki” nie będzie miał swojej próby.

Środa 5 marca – Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu

 1. Początek Wielkiego Postu i naszych parafialnych Wielkopostnych rekolekcji, które poprowadzi w tym roku ks. proboszcz Dariusz Dąbrowski COr.
 2. Msze św. o godz.: 6.30; 7.30; 9.00, 17.00, 18.30 i o 20.00. Podczas każdej Eucharystii błogosławieństwo i posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje wszystkich katolików post ścisły. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej archidiecezji.
 3. Adoracji Najświętszego Sakramentu wyjątkowo w tym dniu nie będzie, natomiast o godz.18.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Zachęcamy parafian, aby rozpocząć Wielki Post w duchu modlitwy i głębszej refleksji nad dotychczasowym życiem – czemu mają właśnie służyć parafialne rekolekcje.
 5. Zwracam uwagę drogich parafian na dwie dodatkowe Eucharystie o godz. 6.30 i 20.00. Zróbmy wszystko, co możliwe, aby pomimo codziennego zabiegania, nikogo z naszych rodzin, w tym dniu nie zabrakło na modlitwie w kościele.
 6. Szkoła biblijna dla wszystkich 3 poziomów o godz. 19.45 na probostwie.

Czwartek 6 marca – pierwszy czwartek miesiąca

 1. Msza św. z nauką rekolekcyjną rano o 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Pół godz. przed Eucharystią rano i wieczorem okazja do sakramentu pojednania. Podczas wieczornej Mszy będziemy się modlić o liczne i święte powołania do służby Bożej z naszej parafii oraz do Wspólnoty Księży Filipinów.
 2. Dodatkowa Msza św. dla dzieci z 3 klasy szkoły podstawowej w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

Piątek 7 marca – pierwszy piątek miesiąca

 1. Prezbiter Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi od godz. 8.00.
 2. Msza św. z nauką rekolekcyjną rano o 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Pół godz. przed Eucharystią rano okazja do spowiedzi świętej.
 3. Po południu spowiedź święta od godz. 16.30. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale również dorosłych parafian i młodzież, aby rozpocząć Wielki Post dobrą rekolekcyjna spowiedzią.
 4. Nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17.00, natomiast dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.00. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu.

Sobota 8 marca

Msza św. z nauką rekolekcyjną rano o 9.00 i wieczorem o godz. 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.

Niedziela 9 marca – I niedziela Wielkiego Postu

 1. Podczas każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna. Ofiary zbierane w czasie Eucharystii, będą przeznaczona e na misyjną działalność Ojca rekolekcjonisty.
 2. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 po nim Eucharystia. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. dr Dariusz Madejczyk proboszcz parafii w Lusowie. Zapraszam do uczestnictwa w tym pięknym nabożeństwie.

 

OGŁOSZENIA RÓŻNE

 1. Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazuje nam tradycyjne „Wskazania Pasterskie” dotyczące przepisów pokutnych. W Archidiecezji Poznańskiej czas Komunii św. wielkanocnej zaczyna się od niedzieli przed Środą Popielcową, tj. od 2 marca 2014 r. i trwać będzie w bieżącym roku do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, tj. do dnia 15 czerwca 2014 r. włącznie.
 2. Przyjęcie Komunii św. z okazji Wielkanocy w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Więcej informacji wywieszono w gablocie.
 3. Koperty na „Daninę diecezjalną” w roku 2014 można zabierać z tyłu kościoła. Ofiary będzie można składać przez cały Wielki Post podczas składki na mszach niedzielnych.
 4. U ministrantów przed kościołem do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury.
 5. Pod chórem wyłożono szczegółowy program rekolekcji.
 6. Pan Sołtys i rada Sołecka zaprasza mieszkańców Tarnowa Podgórnego na uroczysty wieczorek z okazji Dnia Kobiet w piątek 7 marca o godz. 18.00 do domu kultury SEZAM przy ul. Ogrodowej.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻENSKIE

Piotr Kaczmarek, kawaler, zam. Tarnowo Podgórne i Katarzyna Urbanek, panna, zam. Tarnowo Podgórne - zapowiedź 3.

ZMARŁ NASZ PARAFIANIN…

Marian Sokołowski z Tarnowa Podgórnego. Data pogrzebu jest jeszcze nieznana. Dobry Jezu a nasz Panie…